Ogłoszenia duszpasterskie

                   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 stycznia 2020r.

 

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego.

    Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

 

3. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.

 

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada dzień wspomnienia liturgicznego św. Józefa Sebastiana Pelczara. Módlmy się w intencji naszej Archidiecezji.

 

6. Intencje Mszy świętych.

 

7. Msze święte w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00. od czwartku o godz. 17.00.

 

8. W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17. I. – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

 

9. W najbliższą, III niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 10.00 do godz. 12.00 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Skorzystajmy z tego daru.

 

10. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy opłatkowy dzień wspólnoty naszej parafii połączony z Dniem Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie członków Róż Różańcowych, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, KSM, Scholi i ministrantów, babcie i dziadków. Będzie wiele ciekawych występów. Rozpoczęcie  naszej uroczystości o godz. 15.00.

       Msze święte z tej racji o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

 

 

 

11. Dzisiejsza składka na potrzeby świątyni, jej ogrzewanie.

 

12. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

            - sobota – godz. 15.30 - schola          

 

13. W związku z przygotowaniami do opłatka bardzo prosimy członków róż różańcowych o upieczenie ciasta. Jest prośba, by nie kupować ciastek bo potem pozostają. Ciasto można przynieść do remizy OSP w Grzegorzówce w sobotę od godz. 16.00 do 18.00.   

 

14. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

- poniedziałek  - ks. wikariusz – Grzegorzówka – od Wróbel Mieczysława, Ireny w górę

                                    - ks. proboszcz – Grzegorzówka – od Kozioł Grzegorz, Sylwii w

kierunku krzyżówki

             - wtorek – ks. wikariusz – Wólkaod Trzyna Stanisław, Monika

                            - ks. proboszcz – Wólka – od Sroka Andrzej, Halina

           

W tym dniu zakończenie wizyty duszpasterskiej.

Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić kapłana na kolędę z racji wcześniejszych przeszkód, czy nieobecności to prosimy dziś zgłaszać.

 

15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: ”Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.


Duszpasterze