Ogłoszenia duszpasterskie

                   TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -  10 listopada 2019r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

 

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

 

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz.8.00 i 17.00. Wywieśmy także nasze flagi narodowe z miłości do naszej ukochanej ojczyzny.

 

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00.

Kartki wypominkowe można składać przez cały miesiąc w zakrystii.

 

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

 

6. Dzisiejsza składka na potrzeby naszej świątyni, od listopada, na jej ogrzewanie. W następną niedzielę na pomoc dla księży emerytów oraz dla domu księży emerytów „Emaus” w Korczynie.

 

7. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00, wyjątkowo we wtorek o godz. 7.00 z racji kongregacji kapłańskich z ks. Biskupem.

 

8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 10.30 do godz. 15.00 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

 

19. Zapraszamy do nabywania prasy katolickie u p. kościelnego w zakrystii „Niedziela”’ „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

10 Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

            - środa – godz. 16.00 – zbiórka kandydatów na ministrantów

                        -  po Mszy św. – spotkanie formacyjne kl. VIII

            - sobota – godz. 15.30 – Schola

                           - po Mszy św. – KSM

 

11. W tym roku młodzież KSM – u dołączyła do akcji „Polak z sercem”. Akcja polega na pomocy naszym rodakom ze Wschodu poprzez zbiórkę  żywności (z długim terminem ważności), produktów chemicznych, artykułów szkolnych i papierniczych. Zbiórka będzie trwać od 11 – 24 listopada, po każdej Mszy św. na wikarówce.

 

12. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

 

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Antoniego Zimierowicz z Grzegorzówki. Wieczny odpoczynek…


Duszpasterze